Sansevieria trifasciata gold/budha 20 cm
Sansevieria, u narodu poznata kao „svekrvin jezik“ ili „indijansko pero“ pripada porodici Aspagaraceae i potiče iz tropskih delova zapadne Afrike. Svoju atraktivnost Sanseverija trifasciate duguju izuzetnim mesnatim listovima koji su po obodu žuti a unutar žutih ivicia imaju poprečne talasaste pruge zelenih boja. Listovi su dugački i široki. Ova dekorativna i popularna sobna biljke se pored svoje lepote odlikuje visokim stepenom prečišćavanja vazduha te je vrlo česta kako po kancelarijskim i radnim prostorijama tako i u spavaćim sobama. Sansevieria obogaćuje vazduh vlagom i samim tim je jako korisna u toku zimskih meseci. Vrlo je otporna biljka i jedna od retkih koja se može gajiti pored grejnih tela jer je otporna na suv vazduh. Sansevieriama je poželjno dodavati đubrivo u granulama ili u vidu rastvora s proleća i jeseni. Kao i sve sukulente, Sansevierie trifasciate ne traže puno zalivanja, a zalivaju se tek onda kada je supstrat suv. Prilikom zalivanja listovi moraju ostati suvi. Od supstrata odgovaraju im rastresita zemljišta za kaktuse. Sansevieriama, kao tropskim biljkama odgovaraju visoke temperature i ukoliko ona padne ispod 10°C dolazi do uginuća. Idelani uslovi za gajenje ove sobne biljke su između 15°C – 22°C. Sansevierie se sade u plitke, široke saksije i tek kada njeno korenje deformiše zidove saksije, biljka se presađuje. Vole filtrirano svetlo i treba ih štititi od direkton sunčevog svetla koje može da izazove ožegotine po listovima. Odlično tolerišu polusenovite i senovite položaje i tada su listovi Sansevierie trifasciate jednoličniji u pogledu boja. Izuzetno su jednostavne biljke za održavanje te su pogodne za neiskusne početnike jer ne zahtevaju posebne mere nege.
Sadnice možete kupiti u našem vrtnom centru, u rasadniku, u Beogradu na Pančevačkom putu 86.
Po preuzimanju robe, sadnica, semena ASC Garden nema više mogućnost nadzora i nege istih tako da ne može dati garanciju na dalje. Za sadnice kao živo biće nije moguće dati garanciju ni dan pošto napuste rasadnik. Ne možemo uticati na održavanje i negu istih, samim tim i na dalji rast i razvitak istih.
Naše biljke redovno prolaze fitosanitarne preglede kako šumskih tako i fito inspekcije tako da bolesnih i zaraženih biljaka nemamo.